Strona główna/Aktualności/Porażka w słabym stylu!
23lis | 2020

Porażka w słabym stylu!

21 listopada na stadionie przy HALI NYSA odbył się mecz 18 kolejki III Ligii. Niestety nasza drużyna uległa na własnym boisku Lechii Zielona Góra. Sztab szkoleniowy uczciwie przyznaje, że porażka była zasłużona.

Początek spotkana zapowiadał się dobrze i trudno było przewidzieć efekt końcowy. Zawodnicy KS Polonii Nysa dobrze weszli w mecz i już po paru minutach mieli dobrą okazję do objęcia prowadzenia, jednak z każdą minutą goście coraz bardziej dominowali na boisku, stwarzając doskonałe okazje do zdobycia bramek. Pierwsza padła w 17 minucie, a kwadrans później było już praktycznie po meczu, gdy gola na 2:0 z rzutu karnego strzelił najlepszy strzelec Lechii Szymon Kobusiński.

W drugiej połowie Polonia wyszła w bardziej ofensywnym ustawieniu (przejście na dwóch napastników). Można jedynie abstrahować i domyślać się, jak potoczyłby się los meczu, gdyby Patryk Ostrowski wykorzystał sytuację, która wykreowała się na początku. W samej końcówce drużyna Lechii strzeliła trzecią bramkę, co definitywnie ustaliło końcowy rezultat. Szymon Kobusiński pewnie wykorzystał rzut karny i tym razem. Drużyna Lechii zasłużenie wygrała spotkanie. Przed Polonią ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej! W przyszłą sobotę zawodnicy udadzą się do Bielska na mecz z tamtejszym Rekordem.

KS Polonia Nysa - Lechia Zielona Góra 0:3 (0:2)

Bramki: Konieczny 17′, Kobusiński 34′ (karny), 84′ (karny),

Polonia: Charęza - Izydorczyk, Czabanowski (78′ Fedorowicz), Błaszkiewicz, Kilgaloon (20′ Kowalczyk T.) - Golus, Perkowski (78′ Bobiński), Dro Narcisse, Majerski (46′ Danieluk), Ostrowski (78′ Mamis) - Setla.