O NAS

 

DANE PODSTAWOWE
Nazwa obiektu: HALA NYSA / hala sportowo-widowiskowa
Lokalizacja: ul. Sudecka 23 / 48-300 Nysa
Budowa: 2015-2017
Właściciel:

Agencja Rozwoju Nysa Sp. z.o.o.
ul. Marcinkowskiego 2-4, 48-300 Nysa
tel./fax + 48 77 448 14 91
e-mail:
www.arn.nysa.pl

DUMA REGIONU

HALA NYSA to największy w regionie i jeden z najnowocześniejszych w Polsce halowy obiekt sportowo-widowiskowy. Położony jest zaledwie 2 kilometry od Rynku Głównego w Nysie. Nasz kompleks składa się z: HALI NYSA, trawiastego stadionu sportowego oraz boiska ze sztuczną murawą (planowany koniec inwestycji 2018 r.). HALA NYSA posiada możliwość dowolnej konfiguracji, które spełnią warunki organizacji imprez każdej skali. Wygodne zaplecze dla sportowców i wykonawców, a także dobre warunki akustyczne obiektu przekonują wielu organizatorów planujących wydarzenia.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ

Wielofunkcyjny charakter HALI NYSA umożliwia rozgrywanie na jej terenie zawodów w kilku kluczowych dyscyplinach: Wśród nich są: piłka siatkowa, piłka ręczna, halowa piłka nożna, badminton, boks, gimnastyka, koszykówka, sporty walki, tenis ziemny, tenis stołowy, sportowe zawody taneczne. Zalety HALI NYSA to nie tylko jej lokalizacja, rozmiar i wielofunkcyjność, ale również bogate możliwości techniczne. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z najbardziej zaawansowanych systemów scenicznych i multimedialnych podczas odbywających się tu imprez. Taki obiekt z pewnością spełni oczekiwania organizatorów różnorodnych wydarzeń, jak i zadowoli samych widzów. HALA NYSA kontrolowana jest przez nowoczesne systemy grzewcze, chłodnicze i wentylacyjne. To one odpowiadają m.in. za komfort uczestników wydarzeń poprzez utrzymanie właściwej temperatury i wilgotności wewnątrz hali. W ciągu kilku godzin - za pomocą paneli podłogowych i odpowiedniej nawierzchni - płytę główną można zmienić np. z miejsca koncertu w miejsce rozgrywek sportowych i innych dyscyplin.

NIE TYLKO SPORT

HALA NYSA to doskonałe miejsce do organizacji zawodów sportowych, ale także koncertów, wystaw, kongresów, targów. Może być również planem produkcji telewizyjnych, reklamowych czy wielkich spektakli z udziałem widzów. Tylko nieliczne hale w regionie oferują tak rozwiniętą infrastrukturę; Płyta główna ma ponad 2,5 tys. miejsc siedzących na trybunach. Płyta areny sportowej, która może pomieścić 1,5 tys. osób. Cały obiekt może pomieścić ok. 2,5 tys. przy wydarzeniach sportowych i 3,3 tys. przy wydarzenia rozrywkowo-kulturalnych. W HALI NYSA pamiętano o różnych potrzebach klientów; sala konferencyjne, siłownia (w trakcie doposażania), szatnie i ponad 300 miejsc parkingowych - to niezbędne zaplecze każdego prestiżowego wydarzenia artystycznego i biznesowego. Na specjalnych gości czeka ponad 48 miejsc w wydzielonych i komfortowych lożach w ekskluzywnej Strefie VIP - SKY BOX.

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych z różnymi ograniczeniami; w szczególności z dysfunkcją ruchu. Udogodnienia w tym zakresie nie dotyczą jedynie samego obiektu, ale i przestrzeni wokół kompleksu HALI NYSA. Pomagają w tym:

  • ciągi piesze wyposażone są w obniżone krawężniki,
  • rampy podjazdowe (wyposażone w odpowiednie poręcze), zlokalizowane przy schodach głównych z obu stron HALI NYSA, umożliwiające dotarcie na poziom wejścia do obiektu,
  • kasy biletowe w holu głównym posiadają konstrukcję, która umożliwia bezproblemowe kupno biletów przez osoby na wózkach - obniżone lady oraz urządzenia przystosowane do komunikowania się na odpowiedniej wysokości.

Ponadto, dla osób niepełnosprawnych dojeżdżających samochodami, przygotowano widoczne i dobrze oznakowane miejsca parkingowe. Poruszając się dalej po HALI NYSA niepełnosprawni mogą korzystać z sanitariatów w pełni dla nich przystosowanych, wyposażonych także w instalację przyzywową.

do góry