Wielkie emocje w Hali Nysa

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie,

zawodnicy PSG Stali Nysa bardzo chcieli pójść za ciosem

i wygrać przed własną publicznością w HALI NYSA.

Siatkarze Warty Zawiercie do wyjazdowego spotkania w rozgrywkach PlusLigi ze Stalą Nysa podchodzili z nadzieją na kolejne łatwe zwycięstwo.

Gospodarze nie chcieli jednak łatwo oddawać tego pojedynku, dotrzymując kroku faworytom i ugrywając im jednego seta.

Ostatecznie z wygranej 3:1 cieszyli się zawiercianie.

W minioną sobotę PSG Stal Nysa przegrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 1:3 w spotkaniu 20. kolejki PlusLigi. Jurajscy Rycerze zagrali wreszcie z nominalnym rozgrywającym i wywalczyli trzy punkty. Ostatnia drużyna w tabeli w trzech pierwszych setach była wymagającym przeciwnikiem, dzięki czemu nyscy kibice byli świadkami emocjonującego widowiska.

Trzeba przyznać, że w pierwszych trzech setach siatkarze z Nysy prezentowali niezły poziom, a drugą partię udało się nawet wygrać. Sił zabrakło na 4. seta i cały mecz padł łupem Warty Zawiercie. PSG Stal Nysa wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi. W kolejnym meczu podopieczni Daniela Plińskiego zmierzą się 19 lutego na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Najwięcej punktów: Wassim Ben Tara (17), Zouheir El Graoui (17), Kamil Kwasowski (15), Moustapha M'Baye (11) - Stal; Dawid Konarski (21), Uros Kovacevic (17), Facundo Conte (14) - Aluron. MVP: Dawid Konarski (16/32 = 52% skuteczności w ataku + 2 asy + 3 bloki).
Aluron CMC Warta Zawiercie zajmuje czwarte miejsce w tabeli (40 punktów, bilans meczów 15-5). PSG Stal Nysa zamyka ligową stawkę (9 punktów, bilans meczów 2-18).

PSG Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 19:25)

PSG Stal: Wassim Ben Tara, Zouheir El Graoui, Maciej Zajder, Marcin Komenda, Kamil Kwasowski, Moustapha M'Baye - Kamil Dembiec (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Kamil Dębski, Dominik Kramczyński, Patryk Szczurek. Trener: Daniel Pliński.
Aluron CMC Warta: Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Facundo Conte, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacević - Michał Żurek (libero) oraz Maximiliano Cavanna, Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk. Trener: Igor Kolaković.