Strona główna/Aktualności/STAL W FAZIE PLAY-OFF
19lut | 2018

STAL W FAZIE PLAY-OFF

W sobotę Stal rozegrała ostatni mecz w rundzie zasadniczej sezonu. Nasi siatkarze pewnie pokonali Krispol Września 3:1 i to właśnie z tym rywalem zmierzą się w fazie play-off.
Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz - mówi stare sportowe porzekadło. Jeżeli rzeczywiście tak jest, to Stalowcy z dużą dawką optymizmu i wiary w siebie mogą przystępować do decydującej rundy ligowych rozgrywek. W sobotę podopieczni Piotra Łuki rozprawili się z przeciwnikami z Wrześni. Nasi rozpoczęli spotkanie z werwą i pewnością siebie, pokazując rywalom, że urwanie punktów Nysie tego dnia będzie zadaniem niemal niewykonalnym. Niesieni wspaniałym dopingiem gospodarze szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę, ale przyjezdni także nie zamierzali tanio sprzedać skóry. W połowie seta wynik oscylował wokół remisu, a drużyny zaczęły grać punkt za punkt. Grę nerwów lepiej wytrzymali nasi siatkarze i po pasjonującej końcówce wygrali na przewagi do 27. W drugiej partii również nie brakowało ciekawych zwrotów akcji. Nysanie ponownie odskoczyli rywalom, ale znów dali się dogonić i musieli walczyć o zwycięstwo w zaciętej końcówce. Stalowcy po raz kolejny pokazali jednak mentalność zwycięzców i zapisali kolejną partię na swoim koncie. Tak dobrze nie było już w trzecim secie, który od początku przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Nasi walczyli ambitnie, ale nie zdołali odwrócić losów tej partii i przegrali do 18. To jednak nie zraziło podopiecznych trenera Łuki. Stalowcy szybko zapomnieli o porażce i w czwartej odsłonie zagrali wręcz koncertowo, osiągając w pewnym momencie nawet jedenaście punktów przewagi. Ostatecznie po znakomitym rozegraniu cały mecz zakończył Grzegorz Pajda. Akcja była pięknym stemplem emocjonującego spotkania, wygranego przez gospodarzy 3:1. Zapewne równie zacięte będą pojedynki Stali i Kripsolu w play-off, gdyż to właśnie z tym rywalem zagramy w decydującej fazie rozgrywek. Pierwszy mecz już 24 lutego we Wrześni. Rywalizacja toczy sie do trzech zwycięstw.