Strona główna/Aktualności/Puchar wraca do Hali Nysa
23lut | 2022

Puchar wraca do Hali Nysa

Nysa gospodarzem TAURON Puchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet Nysa 2022 przez kolejne dwa lata.

Hala Nysa przygotowuje się na turniej po raz piąty z rzędu! 

Wydarzenie z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w Nysie w dniach 26-27 marca tego roku. Po raz piąty z rzędu, turniej finałowy o TAURON Puchar Polski kobiet w siatkówce odbędzie się w HALI NYSA. Uczestników turnieju finałowego poznamy jeszcze w tym miesiącu po meczach ćwierćfinałowych. Dzisiaj (23.02) LOS Nowy Dwór Mazowiecki podejmie E.LECLERC MOYA Radomkę Radom, dzień później Developres Bella Dolina Rzeszów zmierzy się z UNI Opole, a Grot Budowlani Łódź z BKS Bostik Bielsko-Biała, natomiast 27 lutego obrończynie trofeum z Grupy Azoty Chemika Police podejmą IŁ Capitals Legionovię Legionowo. Zwycięzcy meczów półfinałowych pod koniec marca zaprezentują się kibicom w kochającej siatkówkę Nysie.

 - Nie ukrywam, Nysa wymawia się krótko, ale pamięta długo. Puchar Polski to Nysa. Dodatkowo wszyscy znają się tutaj na siatkówce. Ludziom potrzebny jest chleb, ale istnieje również potrzeba igrzysk, żeby ludzi skonsolidować po trudnym czasie covidowym (...) Jednak Puchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet to nie wszystko co Burmistrz szykuje dla Nysy. (...) Kolejny raz cztery najmocniejsze drużyny TAURON Pucharu Polski Kobiet przyjadą do Nysy, gdzie w tutejszej pięknej hali powalczą o to bardzo prestiżowe trofeum. Cieszę się, że mimo wygaśnięcia poprzedniej umowy, udało nam się porozumieć i znów któraś z naszych świetnych drużyn podniesie w górę TAURON Puchar Polski w Hali Nysa. Zawsze w Nysie czujemy się bardzo dobrze, bo Nysa to miasto, które oddycha siatkówką - mówił Waldemar Kobienia - prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Nowa umowa zawarta między PLS S.A., a Gminą Nysa obejmuje dwa turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski Kobiet - w 2022 oraz 2023 roku. Po raz pierwszy turniej finałowy Pucharu Polski kobiet odbył się w Nysie w 2018 roku, gdy w finale Grot Budowlani Łódź pokonali ŁKS Commercecon 3:0. Trzy kolejne nyskie finały wygrała drużyna Grupy Azoty Chemika Police, pokonując najpierw dwa razy Developres Rzeszów, a przed rokiem Grota Budowlanych Łódź.

Nysa, jak było już powiedziane wcześniej, rzeczywiście siatkówką oddycha. I wcale nie są to słowa na wyrost. Do tej pory królowała u nas siatkówka męska, ale od 2018 roku kibice pasjonują się też zmaganiami pań. Od początku turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Kobiet cieszy się u nas bardzo dużym zainteresowaniem - mówi Kordian Kolbiarz - burmistrz Nysy.-To już tradycja, że co roku przyjeżdżają do nas najlepsze siatkarki w kraju. Czekamy na kolejny turniej i równie wielkie emocje jak podczas wcześniejszych zmagań. W Hali Nysa na pewno znów nie zabraknie żywiołowego dopingu.

Warto nadmienić, że turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Kobiet w Nysie ma już bardzo ważne miejsce w historii polskiego sportu. W 2020 roku był ostatnią dużą imprezą sportową, który odbył się jeszcze „w normalnej rzeczywistości”, czyli przed wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce. Kilka dni później władze Polskiej Ligi Siatkówki odwołały turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Mężczyzn w Katowicach oraz mecze ligowe.

Rozgrywki o Puchar Polski po raz pierwszy zostały rozegrane, tak jak w przypadku mężczyzn, w 1932 roku. Na liście zwycięzców jest dziewiętnaście drużyn - od Polic po Andrychów i Muszynę. Najwięcej, bo aż dziewięć triumfów w grze o Puchar Polski, ma w swoim dorobku Grupa Azoty Chemik Police. Siedem razy po puchar sięgały siatkarki BKS Stali Bielsko-Biała, a sześć Startu Łódź.

- Miło wraca się tutaj, dlatego cieszę się że jesteśmy znowu w Nysie. W imieniu władz PLS-u chciałem podziękować Burmistrzowi Kordianowi Kolbiarzowi i Bogdanowi Wyczałkowskiemu, dlatego że nie miałem żadnych wątpliwości gdzie ma się rozegrać finał Pucharu Polski. Nysa siatkówką oddycha i jest tutaj niemalże religią - mówił Wiesław Kozieł członek zarządu PLS.

- Chciałem podziękować Burmistrzowi, że tak przychylnie patrzy na szeroko rozumiany sport. Nysa niedługo zaskoczy kibiców kolejnym wydarzeniem sportowym, za co mocno trzymam kciuki. - mówił Bogdan Wyczałkowski - prezes Agencji Rozwoju Nysy.

do góry