Strona główna/Aktualności/IgnerHome AZS Basket Nysa - BC Swiss Krono Żary
18sty | 2021

IgnerHome AZS Basket Nysa - BC Swiss Krono Żary

Za nami 16 kolejka II ligi koszykarskiej mężczyzn sezonu 2020/21.

16 stycznia (sobota) o 17:00 drużyna IgnerHome AZS Basket Nysa podjęła w HALI NYSA drużynę z Żar. Ostatnia kolejka była trzecim zwycięstwem w serii naszych koszykarzy! Dzięki kolejnemu sukcesowi umocnili swoją pozycję w tabeli zajmując ósme miejsce. Pokonali faworyta ligi i tym samym rewanżowali się za pierwszą rundę.
"Pomimo prowadzenia od początku spotkania, nasza gra nie wyglądała tak, jak sobie zakładaliśmy. Naszym celem było jak najszybsze wypracowanie bezpiecznej przewagi punktowej. Niestety przytrafił nam się przestój w drugiej kwarcie i na przerwę udaliśmy się tylko z czteropunktową zaliczką. Na początku drugiej odsłony wciąż nie złapaliśmy swojego rytmu gry, przez co przyjezdnym udało się zniwelować stratę. Na szczęście w ostatniej kwarcie nasi obwodowi trafili kilka ważnych punktów zza łuku, co praktycznie przesądziło o wyniku. Zwycięstwo cieszy, jednak wiemy, że stać nas na jeszcze lepszą grę, zarówno w obronie jak i w ataku."
Adam Cichoń.
IgnerHome AZS Basket Nysa - BC Swiss Krono Żary, 66 : 55 (18:16, 12:10, 17:19, 19:10), MVP spotkania został Adam Cichoń! (8 pkt, 16 zb, 3 as, eval 19)
Sanny 7, Malitka 13, Wielechowski 14, Lewandowski 11, Madejski 2, Zygadło 4, Kliniewski 7 pkt.
Kolejnym rywalem IgnerHome AZS Basket Nysa na drodze do dobrych miejsc tabeli jest Enea Basket Junior Poznań.