Strona główna/Aktualności/HIP HOP FESTIWAL
14gru | 2018

HIP HOP FESTIWAL

30 listopada wystartowała pierwsza edycja Nysa Południe Hip Hop Festiwal, która zgromadziła w HALI NYSA miłośników muzyki hip-hopowej.

HALA NYSA to miejsce gdzie rozbrzmiewał już rock, pop, reggae i disco polo. Spektrum poszerzyło się w listopadzie o muzykę, która narodziła się 35 lat temu i stała się bardzo nośnym gatunkiem poruszającym tematy polityczne i społeczne. Ale pamiętajmy, hip-hop zaczynał karierę na dyskotekach, jako muzyka produkowana na potrzeby imprez. Zatem nie mogło go zabraknąć w repertuarze otwartej rok temu hali sportowo-widowiskowej, aby rzesze mocno skonsolidowanych fanów, ubranych w szerokie spodnie i bluzy z kapturem, mogły podziwiać uwielbianych przez siebie idoli mocnego hip-hopowego grania. 30 listopada zobaczyliśmy czołowych przedstawicieli tego nurtu podczas festiwalu, który wszedł w tym roku do kanonu najbardziej wyczekiwanych imprez w naszym regionie. Tym razem nie na forcie, a pod dachem i na ogromnej, pięknie oświetlonej scenie wystąpili Quebonafide, KęKę i Paluch. Artyści mający na koncie tysiące sprzedanych płyt, miliony odtworzeń swoich hitów na YouTube i rzesze wiernych fanów. Do współpracy przy festiwalu zostali zaproszeni również lokalni znawcy i twórcy hip-hopu, m.in. Mikee, DJ Element oraz Pablo APG. Zostali bardzo spontanicznie przywitani przez nyską publiczność. Ale wieczór należał do najbardziej oczekiwanego artysty tego wieczoru. Publiczność zupełnie oszalała, kiedy usłyszała „Tamagotchi”.

A więc kolejna impreza zaliczona do udanych. Można to wywnioskować czytając wypowiedzi, które zostawili fani na fan-page hali nysa. Koncert z pewnością pozostanie na długo w pamięci.

do góry