Strona główna/Aktualności/BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI NA TAURON PUCHAR POLSKI KOBIET 2022
18mar | 2022

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI NA TAURON PUCHAR POLSKI KOBIET 2022

Polska Liga Siatkówki rozda 100 zaproszeń na turniej TAURON Puchar Polski Kobiet, które angażują się w pomoc dla uchodźców, do bezpłatnego udziału w meczach półfinałowych i finałowym. Bezpłatne wejściówki będą przeznaczone dla osób goszczących Ukraińców we własnych domach, wraz z nimi, a także dla wolontariuszy pomagającym uchodźcom.

- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak cudownie zachowują się Polacy. Zawsze mówiliśmy, że najlepsi siatkarscy kibice na świecie są w Polsce, a teraz dokładnie widzimy też, że w Polsce są też ludzie najbardziej empatyczni i najbardziej pomocni - mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko.

Osoby odbierające wejściówki zostaną zweryfikowane przez nyski samorząd, który koordynuje pomoc dla uchodźców w tym regionie. Bilety, do wyczerpania puli przeznaczonej na ten cel, będzie można odebrać w Urzędzie Miejskim w Nysie, pok. 224 (II piętro) w dniach od 23 - 25 marca w godzinach od 7.00 - 15.00.

- Nasi sąsiedzi i przyjaciele z Ukrainy toczą wojnę w obronie wolności i Ukrainy i Polski. Wojna i jej skutki dotyczą milionów Ukraińców. Polacy jak zawsze w chwilach próby pokazują swoje wielkie serce i chęć pomocy ludziom w potrzebie. Niech możliwość bezpłatnego uczestnictwa w sportowym święcie, jakim jest TAURON Puchar Polski Kobiet, będzie dla wolontariuszy i ludzi dobrej woli okazją do choć chwili odpoczynku i relaksu - mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

- Wolontariusze poświęcają wiele godzin, by ułatwić pobyt w Polsce przerażonym uciekinierom z broniącej się przed rosyjską napaścią Ukrainy. Chcemy, by choć przez kilka godzin mogli odpocząć i bawić się najlepszą siatkówką na najwyższym poziomie - dodaje prezes Popko.

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Kobiet odbędzie się 26 i 27 marca w Hali Nysa. W sobotnich półfinałach zmierzą się Developres BELLA DOLINA Rzeszów z Grotem Budowlanymi Łódź oraz IŁ Capital Legionovia Legionowo z E.LECLERC MOYA Radomką Radom. Dzień później zwycięzcy zagrają w starciu o główne trofeum.

do góry